HISTORIE

ČLENOVÉ

Robert (Papouch) Papoušek: kytara, hlavní zpěv. 

Narozen 1993.

Zakladatel PUM od roku 2010 po současnost.

Studoval na gymnáziu Na Vítězné pláni, odmaturoval na Klasickém gymnáziu Modřany. Od roku 1998 členem kapely Šlapeto. Vystupoval v divadle Rokoko, muzikálu Bídníci, divadle Semafor, v mnoha televizních pořadech a estrádních zábavních pořadech Petra Novotného. Je muzikant na plný úvazek a přivydělává si taxikařením. 

Záliby: hudba, cestování, historie, zimní sporty, videohry

Jakub (Petris) Peterka: sólo kytara, zpěv. 

Narozen 1993.

Zakladatel PUM od roku 2010 po současnost.

Vystudoval gymnázium Na Vítězné pláni. Po maturitě začal pracovat v  rodinné firmě JaD clean. 

Záliby: hudba, cestování, historie, sport

Filip (Fifin) Domorázek: bicí

Narozen 1996.

Člen PUM od roku 2017 po současnost.

Vystudoval Střední průmyslovou školu na Proseku. Po maturitě začal pracovat v České spořitelně. Dříve hrál v kapelách Lajna a Sunnydeath.

Záliby: hudba, hra na bicí, motorky

Martin (Mošna) Mošnička: basskytara, zpěv 

Narozen 1995.

Člen PUM od roku 2019 po současnost.

Vystudoval PedF UK. Pracuje jako učitel dějepisu a němčiny na základní škole v Ďáblicích. Dříve hrál v kapelách Lajna a Wosa.

Záliby: cestování, historie, šipky, ženy, pivo

EX ČLENOVÉ

Tomáš Vodrážka: basskytara, 2013 – 2019, stálý čestný člen

Bedřich Homolka: basskytara, 2012 – 2013

Kateřina Sýkorová: basskytara, 2010 – 2012

David Kubec: bicí, 2013 – 2017

Adam Vais: bicí, 2012 – 2013

Tomáš Sahula: bicí, 2011 – 2012

Michal Bradna: bicí, 2010 – 2011

VZNIK PUM

Vznik naší kapely se datuje až do roku 2008, tehdy ještě pod jiným názvem a v jiné sestavě. Některé songy z té doby, ale zaznívají na akcích ještě dnes.

Oficiální vznik kapely pod názvem P.U.M. datujeme v únoru 2010. Do dnešních dnů se u nás vystřídali 4 bubeníci a 3 baskytaristi. Žánr nemáme striktně vyhraněn. Většina songů se točí převážně kolem punkrocku, ale naleznete v nich i prvky trash-metalu, hard-rocku, ska nebo třeba rock and rollu. 

Od dob vzniku jsme odehráli více než 400 koncertů po celé České republice a na Slovensku, vydali 4 alba, jedno EP,  několik singlů a 5 klipů. Každý rok pořádáme dnes již tradiční jarní Číro Fest a několik dalších menších akcí. Za 13 let jsme hráli společně na koncertech s největšími punk jmény české, slovenské i světové scény…

SOUČASNOST

V posledních sedmi letech došlo ke dvěma změnám v sestavě. Opustil nás bubeník Křupan a jeho místa se ujal náš skvělý kamarád Fifin, který je nyní nejdéle hrajícím bubeníkem v PUM. Zároveň nás koncem roku 2019 opustil náš basák Vodry, který veškeré své úsilí nyní věnuje péči o rodinu, ale stále zůstává naším čestným členem a určitě se s námi sem tam na akcích ještě ukáže. Jeho místa se ujal náš další skvělý kamarád Mošna. Nyní, rok po vydání velmi úspěšného alba Ostuda Punku, připravujeme nové singly, které by měly vyjít na jaře 2023 v podobě klipů, připravujeme tour na podzim roku 2023 a samozřejmě neustále probíhají práce na organizaci Číro festu a dalších akcí. Stále nás to maximálně baví a tak naše karavana jede vesele dál a jen tak nezastaví… 🙂