O NÁS

Vznik PUM

Vznik naší kapely se datuje až do roku 2008, tehdy ještě pod jiným názvem a v jiné sestavě. Některé songy z té doby, ale zaznívají na akcích ještě dnes.

Oficiální vznik kapely pod názvem P.U.M. datujeme v únoru 2010. Do dnešních dnů se u nás vystřídali 4 bubeníci a 3 basáci. Žánr nemáme striktně vyhraněn. Většina songů se točí převážně kolem punkrocku, ale naleznete v nich i prvky trash-metalu, hard-rocku, ska nebo třeba rock and rollu. 

Od dob vzniku jsme odehráli více než 350 koncertů po celé České republice a na Slovensku, vydali 3 alba, jedno EP,  několik singlů a 4 klipy. Každý rok pořádáme dnes již tradiční jarní Číro Fest a několik dalších menších akcí. Za 11 let jsme hráli společně na koncertech s největšími punk jmény české, slovenské i světové scény. Po téměř roční pauze vlivem pandemie Covidu se konečně zase vracíme na pódia, připravujeme zbrusu nové album, nové klipy a mnoho dalšího. Pořád nás to s vámí baví! 🙂

V současné době jsme prošli hned několika změnami. Před několika lety nás opustil dlouholetý člen a bubeník Křupan a jeho místa se statečně ujal náš kamarád Filip Domorázek. Zároveň nás koncem roku 2019 opustil náš basák Vodry, který veškeré své usilí nyní věnuje péči o rodinu, ale stále zůstává naším čestným členem a určitě se s námi sem tam na akcích ještě ukáže. 

Robert Papouch Papoušek - zpěv, kytara
Martin Mošna Mošnička - zpěv, basskytara
Jakub Petris Peterka - zpěv, sólová kytara
Filip Fifin Domorázek - bicí